ליטיגציה נדל"נית, תשתיות ובניה

משרדנו עתיר ניסיון ובעל מומחיות רבה בניהול סכסוכים בתחום הנדל"ן, הבניה והתשתיות בארץ. המשרד מלווה יזמים וקבלני נדל"ן, קבלני תשתיות וקבלני שיפוצים בכלל סוגי הסכסוכים והתביעות אליהם הם נקלעים, ובכלל זה ליווי משפטי בסכסוכים חוזיים בקשר עם פרויקטי נדל"ן, תשתיות ובניה, ומחלוקות המתעוררות בקשר עם זכויות נדל"ן.

בין יתר ההליכים המשפטיים מייצג הצוות המשפטי במשרד בתביעות כספיות ונזיקיות, סכסוכי יזם-קבלן, סכסוכי ספק-לקוח, סכסוכים הנדסיים, סכסוכים בין שותפים בפרויקטי בנייה, ייצוג במסגרת סכסוכי משכיר-שוכר לרבות בפרויקטים מסחריים וכן בתביעות פינוי וסילוק יד במקרקעין, תביעות בתחום ליקויי הבנייה וירידת ערך, סכסוכים המתנהלים בפני המפקח על הבתים המשותפים ועוד.

ניסיונו הרב של משרד עורכי הדין "בר סלע" בתחום ניהול הליכי ליטיגציה בתחום הנדל"ן והתשתיות לצד ניסיונו העסקי רב השנים, מעניק יתרון אדיר ללקוחות המשרד בחזית המריבה מול יריביהם בבית המשפט, ומקטין מראש משמעותית את חשיפתם הכלכלית בהליך המשפטי המתנהל.

ליטיגציה מסחרית ותאגידית

משרדנו צבר נסיון רב בניהול סכסוכים מסחרים על קשת גווניו של המשפט המסחרי – אזרחי, ובכלל זה סכסוכים בתחום דיני החוזים, החברות והקניין, ובקשר עם מגוון של הסכמים, ולרבות: סכסוכי בעלי מניות; סכסוכי שותפים ואלו הנובעים מהסכמי מיזמים משותפים (Joint Ventures), ייצוג אורגנים, דירקטורים ונושאי משרה בתביעות מגוונות לרבות בתביעות של הפרת חובות הזהירות והאמונים החלים עליהם, תביעה נגזרת; תביעות קיפוח המיעוט; תביעות לאכיפה ולביטול חוזה לרבות סכסוכים שמקורם בחוזה שבעל פה, וכן לפרשנות חוזה ומעמדו; תובענות ייצוגיות;  סכסוכים שמקורם בחוזה הפצה, סוכנות או זכיינות, ועוד

לצד ניהול ההליך המשפטי, במקרים דחופים עותר המשרד עבור לקוחותיו בנוסף גם בבקשות מיוחדות לצווים זמניים דחופים לרבות צווי עיקול, צווי מניעה, כינוס נכסים ועוד.

החשיבה האסטרטגית, היצירתיות והנחישות בניהול הסכסוך העסקי כמו גם ניסיונו הרב של משרד עורכי הדין "בר סלע" בייצוג בסכסוכים מסחריים 'משני צידי המתרס' – מעניקים ללקוחות המשרד יתרון עצום כבר בראשיתו של סכסוך עסקי מורכב, ובוודאי ככל שחזית המריבה מתרחבת ועוברת לבית המשפט.

ליטיגציה נזיקית-מסחרית

למרות העובדה כי מקורו של הסכסוך המסחרי-עסקי דרך כלל בחוזה מסחרי, הרי שבמסגרת הסכסוך המסחרי פעמים רבות מסכת העובדות מעוררות תשתית לביצוע עוולות נזיקיות שונות.

משרדנו מייצג רבות את לקוחותיו במסגרת תביעות משולבות אלו, המאגדות עילות תביעה הן מתחום דיני החוזים והן מתחום דיני הנזיקין, ובכלל זה משרדנו צבר נסיון רב מאוד בתביעות שעילתן הנזיקית נעוצה בחוקים מיוחדים וספציפיים כגון תביעות לפי חוק עוולות מסחריות ולפי חוק זכויות יוצרים, תביעות לפי חוק לשון הרע (תביעות דיבה) ולפי חוק הגנת הפרטיות, תביעות נזיקיות בתחום דיני התחרות והמסחר, לרבות לפי חוק התחרות הכלכלית, חוק חוזה סוכנות ועוד.

משרדנו אף מייצג רבות את לקוחות המשרד בתביעות נזיקיות קלאסיות שמקורן במעשי הפר חובות על פי חוק ורשלנות מקצועית של בעלי מקצוע שונים לרבות מהנדסים, אדריכלים, מפקחי בנייה, ואף עורכי דין, תביעות תרמית מורכבות כמו גם תביעות נזיקיות מתחום דיני החברות כנגד מנהלים, דירקטורים ונושאי משרה שונים בתאגיד המסחרי בגין הפרות חובות הזהירות, הפרת חובת האמונים ועוד.

בוררות, הליכי גישור ומו"מ ויישוב סכסוכים אלטרנטיבי

למשרדנו מומחיות מיוחדת בניהול הליכי גישור, ומציאת פתרונות אלטרנטיביים ליישוב סכסוכים.

מטרתנו בכל סכסוך הוא להביא בדרך קצרה וחכמה את הסכסוך לסיומו בשלב מוקדם ככל האפשר. לצורך כך יש לעתים לנקוט כבר בשלבים מוקדמים של הסכסוך במשא ומתן אסרטיבי ותקיף מטרתו המיידית היא לייצר הישגים משמעותיים עבור הלקוח.  

מעבר לעובדה כי למשרד עורכי הדין "בר סלע" נסיון רב מאוד בהליכי מו"מ עסקיים לרבות הליכי גישור ובוררות, הרי שמייסד המשרד, עו"ד ליאור בר-סלע עצמו, משמש כמגשר מוסמך מזה שנים רבות, וניהול מו"מ מורכב לרבות ניהול הליכי גישור בפני המגשרים המובילים בישראל הוא מנת חלקו היום- יומית.

עו"ד ליאור בר סלע צבר מומחיות רבה בניהול הליכי גישור ובוררות מורכבים המנוהלים בפני בכירי עורכי הדין והשופטים השונים, ובמגוון רב של תחומי המשפט האזרחי – מסחרי, והוא מביא עימו למו"מ המשפטי-עסקי המתנהל  'ארגז כלים' שאין שני לו.

בתוך כך לקוחות המשרד זוכים להנות מסל רחב של פתרונות משפטיים המוצע להם, המבוסס על ידע משפטי רב, הבנת כל פרט בסכסוך על בוריו, ואסטרטגיה משפטית ועסקית מנצחת.

דילוג לתוכן